23 жовтня 2018 року, у приміщенні Хустської районної ради, відбулося виїзне засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області під головуванням начальника Головного управління Світлани Мельничук. У заході взяли участь заступник директора департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності – начальник відділу організації топографо-геодезичних і картографічних робіт Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Віктор Лаврентієв, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич, заступник голови Хустської РДА Михайло Попович, директор ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Світлана Бокша, директор ЗРФ ДП «Центр державного земельного кадастру» Ганна Баранчик, директор ДП «Закарпатгеодезцентр» Іван Проданець,  керівники структурних підрозділів та територіальних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Ольга Суфеляк відзвітувала про стан підготовки та проведення земельних торгів Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області за І півріччя  (8 місяців) 2018 року. Зазначила, що  упродовж звітного періоду проведено 8 аукціонів, на яких продано право оренди на 15 земельних ділянок загальною площею 581 гектар, стартовий розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками становив 808 тисяч 947 гривень. За результатами земельних торгів річний розмір плати за користування земельними ділянками становить 1 мільйон 259 тисяч 364 гривні. Окрім того, зазначила, що у вересні-жовтні цього року проведено ще 3 земельні аукціони, на яких продано право оренди на 11 земельних ділянок загальною площею 228 гектарів. Розмір річної плати за користування земельними ділянками за результатами аукціонів становить 233 тисячі 793 гривні.

Ольга Мирославівна звернула увагу на те, що Головним управлінням річний план продажу права оренди на земельні ділянки сільсько – господарського призначення державної власності виконано на 72,5 відсотка та продовжується безупинна робота над проведенням аукціонів. До кінця 2018 року заплановано виставити на земельні торги ще 45 земельних ділянок загальною площею 710 гектарів, розташованих на території 8 районів області.

Начальник юридичного управління Богдан Хранюк доповів про стан виконання доручення Держгеокадастру стосовно здійснення представ-ництва інтересів держави в адміністра-тивних та господарських судах з метою усунення порушень вимог земельного законодавства та про викона-ння наказу Держгеокадастру України щодо здійснення контролю за справлянням надходжень до бюджету коштів за кодами бюджетної класи-фікації 21081100, 21110000, 24062200. Окрім того, відзвітував про координацію роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру та стан оформлення прав на об’єкти нерухомого майна.

Начальник управління землеустрою та охорони земель Віталій Бомбушкар детально розкрив питання про стан виконання розпорядження КМУ від 31.01.2018 № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Зокрема, зазначив, що в області створено 6 об’єднаних територіальних громад, які вже отримали у комунальну власність 592 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 1660,4459 га.

Із загальної площі земель сільськогосподарського призначення, які передані у комунальну власність – 91,16 % (1513,6896 га), сформовані протягом 2018 року шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Віталій Омелянович також інформував про стан забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Зазначив, що для надання допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції та членам родин військовослужбовців, загиблих у ході її проведення, Закарпатською ОДА разом з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та територіальними органами Держгеокадастру області здійснюється ряд заходів, спрямованих на виділення земельних ділянок. Зокрема, підібрано учасникам АТО 369 земельних масивів на площу близько 2 819 га, з них: для будівництва житлового будинку 94 га; для індивідуального садівництва 736 га; для дачного будівництва 9 га; для ведення особистого селянського господарства 1 980 га.

Наголосив, що на сайті Головного управління розміщено інформацію про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

За результатом розгляду заяв учасників АТО та членів їх сімей на отримання земельних ділянок надано  5 129 дозволів на розроблення проектів землеустрою (на загальну площу 1969,353 га). Розподіл за видами цільового призначення земель щодо ділянок по яких прийнято рішення, розпорядження, наказ щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою є наступним: 1 744 земельні ділянки загальною площею 147,7862 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); 1 968 земельних ділянок загальною площею 227,703 га для індивідуального садівництва; 1 337 земельних ділянок загальною площею 1588,867 га для ведення особистого селянського господарства; 80 земельних ділянок загальною площею 4,9968 га для індивідуального дачного будівництва.

Начальник управління державного земельного кадастру Ганна Рогульська доповіла членам колегії про стан надання Головним управління Держгеокадастру у Закарпатській області адміністративних послуг у сфері Державного земельного кадастру. Зокрема, повідомила, що в області діє 19 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Також зазначила, що на всі адміністративні послуги, що надаються Головним управлінням та його структурними підрозділами, відповідними наказами затверджено інформаційні і технологічні картки адміністративних послуг, які розміщено на офіційних сайтах Головного управління, ЦНАП та інформаційних стендах. Окрім того, наголосила, що надання адміністративних послуг в сфері Державного земельного кадастру по області здійснюють 32 державних кадастрових реєстраторів районного рівня і 5 – обласного.

Загальна кількість адміністративних послуг у сфері Державного земельного кадастру, наданих фізичним та юридичним особам з початку 2018 року становить – 82 366, з них: безоплатних – 70 357, платних – 12 009. За надані послуги до місцевих бюджетів надійшло коштів у сумі 1 176,8 тис гривень.

Ганна Андріївна звернула увагу на те, що найбільшу кількість адміністративних послуг у сфері Державного земельного кадастру надано кадастровими реєстраторами в Ужгородському (16 619), Мукачівському (14 219), Тячівському (9 375) районах. Найменшу кількість надано кадастровими реєстраторами у Великоберезнянському (607) Воловецькому (1 205) та Перечинському (1 374) районах.

Відмітила, що найбільш запитувані адміністративні послуги у сфері Державного земельного кадастру, які надаються через ЦНАПи, це державна реєстрація земельних ділянок – надано 28 527 послуг, та надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку – 10 898 послуг.

Про стан виконання робіт з дообстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу та результатів здійснення вибіркової перевірки якості обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу інформувала начальник відділу державного геодезичного нагляду Галина Ломпарт. Зазначила, що Головним Управлінням організовано роботу по обстеженню 20 пунктів 1-го класу, 72 пункти 2-го класу та 196 пунктів 3-го класу.   Зокрема, із залученням суб’єктів господарювання, які виконують топографо-геодезичні і картографічні роботи на  території області, було здійснено дообстеження пунктів ДГМ 3 класу, в тому числі навіть тих пунктів, котрі знаходяться у важкодоступній гірській місцевості.

Разом з цим повідомила, що здійснено вибіркове обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу на території Перечинського, Тячівського, Хустського та Свалявського районів області. Наразі планується продовжити вибіркову перевірку відповідно до плану-графіку на території Берегівського та Виноградівського районів.

Про стан заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області доповів в.о. завідувача сектору запобігання та виявлення корупції Головного управління Андрій Штерн.

Про стан виконавської дисципліни в частині дотримання термінів розгляду звернень громадян і запитів на публічну інформацію та звернень і запитів народних депутатів України інформувала начальник управління адміністративно-організа-ційного забезпечення Ольга Сюсько. Зокрема, відзначила, що за 8 місяців поточного року на розгляд до Головного управління надійшло 6 звернень від народних депутатів України. Проте всі звернення розглянуті за належністю та вчасно, в частині дотри-мання термінів розгляду звернень громадян і запитів на публічну інформацію та звернень і запитів народних депутатів України.

Після детального розгляду по кожному з поставлених на колегії питань винесені окремі рішення та надані відповідні доручення. Вони спрямовані на виконання поставлених державою завдань.