З моменту встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць (далі межі АТО), а це переважно 1990-2000 роки у процесі реалізації генеральних планів відбулись значні зміни в межах, які станом на сьогодні не відповідають дійсності. Таке становище має негативний вплив на розвиток підвідомчих територій, управління земельними ресурсами, формування справедливої системи оподаткування та наповнення місцевого бюджету за рахунок плати за землю.

Встановлення і зміна меж адміністративно-територіальних утворень проводиться з метою гарантування територіальних умов здійснення місцевого самоврядування відповідно до адміністративно-територіального устрою, забезпечення ефективного використання потенціалу територій.

На території Закарпатської області існуючі межі АТО встановлені переважно всі, однак до Державного земельного кадастру внесені лише частково. Станом на сьогодні кількість внесених меж АТО  на території Закарпатської області із існуючих 607 складає – 417 (69%). Отже, роботи зі встановлення меж на території Закарпатської області тривають.

Також до Державного земельного кадастру внесено відомості про межі Пийтерфолівської, Сюртівської, Королівської, Бедевлянської та Ужгородської територіальної громади.