Покращення якості геодезичних вимірювань в Україні та подальша інтеграція України у Європейську геодезичну мережу, введення і розповсюдження на території України системи висот UELN/EVRS2000, вивчення фігури Землі, картографування території держави та розвитку Української постійно діючої (перманентної) мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПН ГНСС) як сегменту Державної геодезичної мережі прискорили необхідність розпочати роботи з побудови мережі базових референцних станцій ГНСС.

У рамках Проекту «Інструменти для сталого управління земельними ресурсами в Україні» створено Українську державну постійну діючу мережу спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПМ ГНСС) як сегменту Державної геодезичної мережі. Метою Проекту є покращення якості геодезичних вимірювань в Україні та подальша інтеграція України у Європейську геодезичну мережу.

Новітні досягнення в сфері напівпровідникових технологій, покращення якості й надійності зв`язку, зростання попиту на вимірювальні роботи зумовили істотний поштовх розвитку так званого наземного сегменту GNSS. Значної модернізації зазнало не тільки обладнання постійно діючих референцних станцій, а й сама концепція їх використання. Почала набирати оберти тенденція побудови активних GNSS мереж різного призначення.

У Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області встановлено базову референцну станцію глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) з відповідним програмним забезпеченням, яка надасть можливість підвищити якість спостережень Державної геодезичної мережі.

Встановлення базової  ГНСС станції дозволило:

– з’єднати всі встановлені станції в мережу з існуючими станціями УПМ ГНСС, що дасть можливість використовувати більш розвинуту по присутності в регіонах станцій УПМ ГНСС;
– визначити положення базової станції від пунктів ДГМ (в радіусі 60-80 км) для виконання контролю ГНСС вимірів суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності а також використовувати  дані окремо від загальної мережі станцій;
–  при використані методів РТК підключення до базової станції виконувати (в радіусі до 60-80 км) контрольні виміри в РТК режимі та в польових умовах визначати якість ГНСС вимірів суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності;
– при застосуванні спеціального програмного забезпечення об’єднати всі станції в загальну мережу «базового» класу для контролю просторового положення станцій та якості визначень суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності, які надають послуги РТК-мереж/підключень в Україні.

Національна мережа референцних станцій ГНСС створена в інтересах впровадження і розвитку в Україні технологій і сервісів точного позиціонування і навігації, що забезпечать високоточною диференціальною коректуючою інформацією користувачів ГНСС державних установ у сфері оборони і національної безпеки, охорони правопорядку та надзвичайних ситуацій, а також при виконанні наукових досліджень.

Довідково: Держгеокадастр та Картографічна служба Королівства Норвегія (Statens Kartverk) підписали низку угод про співпрацю у сфері геодезії, картографії, кадастру та земельних відносин