Сьогодні у Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулася нарада у якій взяли участь голови об’єднаних територіальних громад Закарпатської області, начальник юридичного управління Головного управління Богдан Хранюк, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Віталій Бомбушкар, заступник начальника – начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Іван Голуб, начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Ганна Рогульська, керівники Перечинського, Свалявського, Іршавського, Тячівського, Ужгородського структурних підрозділів Головного управління у районах, представник Закарпатської регіональної філії Центру ДЗК Баранчик Ганна Сергіївна, а також радник із питань децентралізації відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Закарпатській області Володимир Феськов.

Нараду провела начальник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлана Мельничук та перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Василь Якубець.

На порядку денному розглядалося питання про передачу сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад.

Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалено 31 січня, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Головному управлінню Держгеокадастру у Закарпатськый області доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальну власність ОТГ.  До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Головне управління Держгеокадастру здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади, шляхом прийняття відповідного рішення.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.

Алгоритм дій не складний і включає 4 етапи.

Зокрема, це – клопотання ОТГ до  головного управління Держгеокадстру щодо інвентаризації земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність.