На території Закарпатської області розміщено 288 пунктів Державної геодезичної мережі України (ДГМ), з них: 20 пунктів І класу, 72 пункти ІІ класу та 196 пунктів ІІІ класу.

Працівниками відділу Державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області із залученням суб’єктів топографо-геодезичної діяльності було здійснено планове обстеження пунктів ДГМ, зокрема на території Берегівського та Перечинського районів.

Придбання двохчастотного GPS-приймача «Trimble R8s» дозволило спеціалістам провести інструментальне обстеження наявності та стану пунктів 3 класу. За результатами обстеження складені відповідні картки та зроблені фотографії обстежених пунктів.

Упродовж ІІІ і ІV кварталу 2019 року, відповідно до затвердженого плану-графіку, Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області планує здійснити обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України у Воловецькому та Виноградівському районах області.

Фахівці Головного управління здійснюють періодичне обстеження пунктів ДГМ з метою установлення ступеня їх збереженості, фізичного стану й придатності для використання. У результаті проведених робіт виявлено, що більшість пунктів потребують перевідновлення, а інші, які є втраченими, потребують перезакладення.

Довідково:

Геодезична мережа – це система закріплених на земній поверхні геометрично зв’язаних між собою точок, положення яких визначене в прийнятій системі координат і висот. Закріплена на місцевості точка геодезичної сітки називається геодезичним пунктом.

Державна геодезична мережа (ДГМ) – це сукупність  пунктів,  рівномірно розміщених  на території   країни   і   закріплених  на  місцевості  спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами.