На думку експерта, безоплатну приватизацію землі потрібно скасовувати рано чи пізно, оскільки на новонароджених українців землі все одно не вистачить.

Як повідомляє УКАБ, таку думку Олександр Краснолуцький, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, висловив під час публічної дискусії «Що мають робити, та як працювати державні органи, аби майбутній ринок землі в Україні був вигідним для всіх?» Захід організувала Громадська коаліція за скасування земельного мораторію, до якої входять 52 організації, що представляють аграрний бізнес.

Зокрема, під час дискусії піднімалося й питання передачі повноважень місцевому самоврядуванню щодо розпорядження землею. І в цьому контексті, як йдеться у повідомленні УКАБ, більшість учасників дискусії підтримала думку, що  важливою складовою реформи має стати  відмова від безоплатної приватизації землі.

Олександр Краснолуцький аргументував цю точку  зору.

«В Україні 43-45 млн громадян та 60,4 млн га території. 60% – уже у приватній власності, хоча правом на безоплатну приватизацію скористалися лише 17 млн громадян. Щороку народжуються нові українці, які також мають право на безоплатну приватизацію, але землі на всіх не вистачить, і раніше чи пізніше цю норму треба скасовувати», – заявив він.

Погодився з цим інший учасник дискусії – Андрій Мартин, старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ. Він підкреслив, що безоплатна приватизація державних та комунальних земель сьогодні є найбільшим джерелом корупції та фактично позбавляє місцеві громади величезних надходжень від перерозподілу земель.

Джерело: landlord.ua