18 червня у місті Мукачево, за ініціативи ДП «Закарпатгеодезцентр»,  проведено практичний семінар  на тему «Тенденції застосування інноваційних технологій у сфері геодезії, землеустрою та проектування». Мета заходу – об’єднати фахівців різних інженерних напрямів для їх партнерства, співпраці та професійного зростання.

У семінарі прийняли участь представники українських компаній-стартапів, зокрема ТОВ «ЕЛНАВ», Drone UA, SKEIRON. Серед запрошених були представники Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, представники кафедри землевпорядкування та кадастру географічного факультету УжНУ, суб`єкти господарювання, які виконують топографо-геодезичні і картографічні роботи на території Закарпатської області та інші.

Під час семінару учасникам презентовано інноваційні рішення і технології від компанії  CHCNAV. Зокрема Андрій Менько розповів про прилад elnav і70 новий ГНСС приймач українського виробництва, який  зібраний та успішно протестований українськими фахівцями, з комплектуючих передових світових розробників навігаційного обладнання. Зазначив, що прилад підтримує роботу всіх доступних навігаційних систем: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo та використовується для вирішення різноманітних геодезичних задач.

Про використання безпілотних технологій в геодезії та агросекторі інформував представник Drone UA Февзі Аметов. Він надав коротку характеристику найпопулярнішим продуктам БПЛА, які пропонує компанія та наочно показав результати знімання з кожного апарату.

Юрій Преподобний, представник SKEIRON, інформував про застосування дронів для ЗD реконструкії. Зокрема, продемонстрував приклади спільної роботи сканерів та дронів на прикладі культових споруд (замки, костели). Також ознайомив присутніх із роботою програмного забезпечення для 3D моделювання.

Іван Проданець директор ДП «Закарпатгеодезцентр» розповів про мережу активних рефернцних станцій ZAKPOS. Інформував про реалізацію співпраці з геодезичними підприємствами у проведенні високоточних GPS – спостережень у режимі RTK. Ознайомив із роботою обчислювального центру мережі UA-EUPOS/ZAKPOS та її схемою розташування на території Закарпаття та сусідніх областей.

У рамках практичного семінару проведено майстер-класи по роботі з геодезичним обладнанням та з управління БПЛА. Захід пройшов у цікавому форматі, під час якого присутні мали змогу вислухати цікаві думки, налагодити корисні діалоги та знайти нові напрямки взаємодії.