На сьогодні у Закарпатській області сертифіковані інженери-землевпорядники завдяки електронному сервісу зареєстрували у Державному земельному кадастрі 93 705 земельних ділянок. Реєстрацію послуги фахівці здійснюють в онлайн-режимі через e.land.gov.ua за декілька хвилин. Такий сервіс заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим, усуває суб’єктивні фактори при реєстрації земельної ділянки.

За допомогою електронного сервісу найбільше ділянок зареєстровано у Мукачівському (18782), Ужгородському (15174) та Тячівському  (11539) районах області.

Також видано 23 610 витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, замовлених онлайн на території Закарпатського регіону. Сформовані витяги громадяни отримують у Центрах надання адміністративних послуг, які обрали під час їх замовлення.

Звертаємо увагу на те, що за допомогою електронних сервісів Держгеокадастру можна замовити такі послуги: витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку, відомості про права власності на земельні ділянки, довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл, інформацію про осіб, що переглядали відомості щодо прав власності на земельну ділянку, можна подати заяву з надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та запит на отримання документації із землеустрою з Державного фонду документації із землеустрою, здійснити державну реєстрацію земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками тощо.

Слід зазначити, що користування електронними послугами — зручно не лише для громадян, але і для бізнесу. Оформити послугу з домашнього чи робочого комп’ютера значно швидше, ніж відвідувати офіси державних установ та заповнювати папери. Окрім того, електронні послуги є доступними, прозорими і не корупційними, адже мінімізують контакти громадян з чиновниками.

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.