25 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч представників Держгеокадастру з міжнародними партнерами з розвитку щодо представлення досягнень у сфері розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних та імплементації Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації (IGIF).

Участь у зустрічі взяли, зокрема, представники Світового банку, Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster), Картографічної служби Королівства Норвегії (Kartverket), Представництва Європейського Союзу в Україні, Товариства з управління та реалізації земель Федеративної Республіки Німеччина (BVVG), Агентства США з міжнародного розвитку та Асоціації національних картографо-геодезичних і кадастрових служб європейських країн (EuroGeographics).

Міжнародним партнерам із розвитку було практично продемонстровано як функціонує геопортал пілотного проекту НІГД. Навіть у пілотному варіанті – масштаби вражають – це 6 міст України (Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава), Харківська і Львівська області, 75 ОТГ з різних регіонів України (загалом 25-30% території України) і більш ніж 500 наборів даних різного типу. Важливою є також здатність системи інтегруватися з іншими аналогічними ресурсами.

Представники Держгеокадастру поінформували присутніх, що одночасно із реалізацією пілотного проекту геопорталу НІГД здійснюється повномасштабна імплементація Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації (IGIF). Так, у рамках реалізації норвезького проекту міжнародної технічної допомоги Картографічною службою Королівства Норвегія (Kartverket) була відібрана міжнародна компанія ConsultingWhere, яка спеціалізується на наданні послуг з консалтингу в сфері управління геопросторовою інформацією. Компанія надаватиме експертну підтримку за методологією Світового банку та планує застосувати чотири інструменти, зокрема:

оцінку поточного стану геопросторової інфраструктури в країні;

геопросторове узгодження (визначення стратегічних цілей, які можуть знайти практичне використання в сфері геопросторових даних);

соціально-економічний аналіз;

національний план дій щодо функціонування НІГД.

Під час зустрічі міжнародні партнери з розвитку відзначили значний прогрес Держгеокадастру та зазначили, що імплементація Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації та створення НІГД є важливими кроками інтегрування у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних. Також міжнародна співпраця відіграє важливу роль для забезпечення прозорості земельних відносин та підготовки технічної бази для земельної реформи.