Однією з найбільш поширених адміністративних послуг Державного земельного кадастру є надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про Державний земельний кадастр”  надання відомостей з Державного земельного кадастру у визначених частиною першою статті 38 цього Закону випадках може здійснюватися також адміністраторами центрів надання адміністративних послуг у порядку, встановленому Законом України “Про адміністративні послуги”, або уповноваженими посадовими особами виконавчих органів місцевого самоврядування, які успішно пройшли стажування у сфері земельних відносин.

Отже, для покращення якості надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин, забезпечення доступності та зручності для суб’єктів звернень в Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області наразі проводиться стажування для адміністраторів ЦНАП та уповноважених посадових осіб виконавчих ОМС, які мають право надавати відомості з Державного земельного кадастру.

Слід зазначити, що надання доступу до Державного земельного кадастру адміністраторам ЦНАПів та уповноваженим особам виконавчих ОМС, здійснюється адміністратором Державного земельного кадастру за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру з використанням телекомунікаційних каналів зв’язку та кваліфікованого електронного підпису.

Послуги із забезпечення доступу зазначених осіб до Державного земельного кадастру, а саме підключення надаються адміністратором Державного земельного кадастру згідно із Заявою про надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру, форма якої затверджена вищезазначеною постановою КМУ від 21.03.2016 № 205 “Деякі питання ведення Державного земельного кадастру”. Адміністратором Державного земельного кадастру визначено державне підприємство “Центр державного земельного кадастру”, яке належить до сфери управління Держгеокадастру.

Автоматизоване робоче місце користувача відомостями Державного земельного кадастру має відповідати Вимогам до автоматизованого робочого місця користувача Державного земельного кадастру та програмного забезпечення.

Державні кадастрові реєстратори Головного управління протягом одного дня проводять навчання для визначених Наказами Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області осіб. Так, на сьогодні вже 43 таких спеціалісти (в тому числі 20 із початку 2021 року) пройшли стажування та за результатами тестування отримали відповідні довідки з метою підключення їх до системи Державного земельного кадастру, а також засвоїли знання щодо надання громадянам та юридичним особам відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Стажування та підключення до Державного земельного кадастру проводиться на безоплатній основі.

Довідково: Алгоритм надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру уповноваженим посадовим особам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та адміністраторам центрів надання адміністративних послу розміщено на офіційному веб-сайті Адміністратора Державного земельного кадастру (http://dzk.gov.ua).

Порядок проведення стажування у сфері земельних відносин затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2016 № 205 “Деякі питання ведення Державного земельного кадастру”, а також затверджено Вимоги до автоматизованого робочого місця користувача Державного земельного кадастру та до програмного забезпечення.