Сьогодні, 26 червня, керівник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області  Богдан Хранюк провів  виробничу нараду з керівниками структурних підрозділів Головного управління. За допомогою селекторного зв`язку участь у нараді взяли й керівники районних структурних підрозділів Головного управління.

У ході наради головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Ксенія Струк інформувала присутніх про поняття неправомірної вигоди, як складової корупції. Мова йшла про види корупційних правопорушень, неправомірну вигоду та будь-які інші вигоди нематеріального чи не грошового характеру, а також про передбачені законодавством України види відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особами уповноваженими на виконання функцій держави.

Доповідач акцентувала увагу, що згідно статті 22 Закону України «Про запобігання корупції» особам, уповноваженим на виконання функцій держави, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах. Разом з тим зазначила, що статтею 368 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища – карається штрафом,  арештом або позбавленням волі.

У результаті розгляду даного питання вирішили інформацію про неправомірну вигоду взяти до відома та суворо дотримуватись антикорупційного законодавства.

Під час наради керівник Головного управління Богдан Хранюк зазначив, що  з липня місяця цього року на Закарпатті  розпочинається процес державної інвентаризації земель, мета якої – наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. У ході розгляду даного питання рекомендував координувати та контролювати розробників документації із землеустрою щодо проведення топографо-геодезичних робіт.

Слід зазначити, що на території області заплановано провести державну інвентаризацію земель загальною площею 33 500 га (1567,5430 га земель сільськогосподарського призначення державної власності та 31932,4570 га землі інших категорій).

Окрім того, наголосив на необхідності здійснити підбір інвестиційно-привабливих земельних ділянок, площею понад десять гектарів, право оренди яких можна реалізувати на земельних торгах.

Звернув увагу експертів державної експертизи, які виконують розгляд документації із землеустрою, яка надходить на погодження  за принципом екстериторіальності на необхідності дотримання належної якості виконання робіт при наданні висновків про розгляд документації із землеустрою. Зокрема, рекомендував звернути увагу на строки розгляду документації землеустрою, та на коректність підготовки висновків.

Завершуючи  нараду,  очільник землевпорядної служби Закарпаття Богдан Хранюк дав доручення керівникам районних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області щодо поетапного та детального опрацювання всіх зазначених питань.