На думку експерта, безоплатну приватизацію землі потрібно скасовувати рано чи пізно, оскільки на новонароджених українців землі все одно не вистачить.
Зокрема, під час дискусії піднімалося й питання передачі повноважень місцевому самоврядуванню щодо розпорядження землею. І в цьому контексті, як йдеться у повідомленні УКАБ, більшість учасників дискусії підтримала думку, що важливою складовою реформи має стати відмова від безоплатної приватизації землі.
Олександр Краснолуцький аргументував цю точку зору.
«В Україні 43-45 млн громадян та 60,4 млн га території. 60% – уже у приватній власності, хоча правом на безоплатну приватизацію скористалися лише 17 млн громадян. Щороку народжуються нові українці, які також мають право на безоплатну приватизацію, але землі на всіх не вистачить, і раніше чи пізніше цю норму треба скасовувати», – заявив він.
Погодився з цим інший учасник дискусії – Андрій Мартин, старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ. Він підкреслив, що безоплатна приватизація державних та комунальних земель сьогодні є найбільшим джерелом корупції та фактично позбавляє місцеві громади величезних надходжень від перерозподілу земель.
Джерело: landlord.ua