В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Мирослав Васьків прийняв участь у заході під головуванням першого заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Мирослава Білецького.

Під час наради йшлося про інфраструктурний проєкт «Мале Карпатське коло», що реалізується у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Проєкт з’єднає найголовніші туристичні локації трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської. Загалом йдеться про відновлення 249 км доріг державного значення і 37 штучних споруд.

Оминути круті гірські схили, охоронну зону газопроводу, максимально обійти і не зачепити лісовий фонд, знайти спільну точку перетину з іншою областю, аби спільно збудована дорога влаштовувала обидві сторони за всіма показниками – з цими та багатьма іншими питаннями стикаються експерти у ході роботи над проєктом «Мале Карпатське коло».

«Після кількох місяців роботи значної кількості людей, кількох структур, виїздів на місце, виготовлення детального плану території та проведених топографічних зйомок визначено точку, де Львівську і Закарпатську область з’єднає нова дорога. Окрім того, уже визначено маршрут, яким вона спуститься з гори від межі із Львівщиною і приєднається до існуючої дороги у селі Верхній Студений. Її протяжність згідно з попереднім розрахунком виходить дещо довшою, ніж ми розраховували – понад 8 км», – зазначив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

Наступний етап – оголошення тендеру на виготовлення проєктно-кошторисної документації нової дороги.

Довідково: Масштабний проєкт “Мале карпатське коло” включили у Президентську програму “Велике Будіництво” на 2021 рік. Її презентували 22 лютого 2021 року під час Всеукраїнському форуму «Україна 30. Інфраструктура». Це, без перебільшення, історичний проєкт, точка відліку, з якої розпочнеться зовсім новий розвиток Карпат. Комфортні європейські дороги з’єднають мальовничі туристичні локації найкоротшими шляхами, щонайменше вдвічі збільшать трафік туристів, дозволять залучати інвестиції.ї