За ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з 03 вересня 2020 року започатковано проведення в об`єднаних територіальних громадах Закарпаття щотижневих семінарів з питань розвитку сімейних фермерських господарств та впровадження земельної реформ.

З метою забезпечення створення сприятливих умов та покращення інформування громадян області створено робочу групу у складі начальника відділу договірної роботи юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області,  представників керівного складу Закарпатської облдержадміністрації, Департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА та Закарпатського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.

Для  посилення комунікації фахівців землевпорядної служби Закарпаття з працівниками ОТГ та фермерськими господарствами, фахівці проводитимуть навчання, надаватимуть інформаційно-консультативну допомогу з питань отримання фермерами державної підтримки в контексті відкриття ринку землі: законодавчі зміни та їх вплив на аграрне товаровиробництво. Також обговорюватимуть прийняті рішення із введенням ринку землі та просторового планування громад.

Окрім того, інформуватимуть про другу хвилю пілотного проєкту Державного аграрного реєстру як єдину базу, яка дає можливість безкоштовно зареєструвати будь-яке господарство, незалежно від розміру – від сімейного фермерського господарства до великих підприємств.

Такі заходи відбуватимуться щочетверга згідно затвердженого графіку (який буде змінюватись залежно від карантинних обмежень району), адже посилання правової спроможності громади, підвищення освіченості фермерів та власників ділянок сприятимуть ефективному розвитку аграрної галузі в цілому.