У середу, 16 червня, керівник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Богдан Хранюк взяв участь у нараді, яка відбулась у Закарпатському обласному управління лісового та мисливського господарства. Захід проведено у режимі онлайн під керівництвом головного інженера ВО «Укрдержліспроект» Ігоря Бокала за участі заступника начальника Закарпатського ОУЛМГ Василя Кия, а також представників держлісгоспів, директорів та головних лісничих.

На нараді мова йшла про те, що лісовпорядкування вимагає проведення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення ефективності організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства. Воно також передбачає планування заходів з охорони і захисту лісу та його раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів на майбутні 10 років роботи. Зокрема, було обговорено необхідність проведення базового лісовпорядкування, що зумовлено змінами в лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств та завершенням ревізійного періоду.

Окрім того, було розглянуто й питання щодо можливості включення до переліку земель, які підлягають інвентаризації у 2020-му році земель лісогосподарського призначення на території Закарпатської області.

У ході наради очільник Головного управління Богдан Хранюк інформував про організацію робіт з інвентаризації земель державної власності. Зокрема, повідомив, що з метою наповнення Державного земельного кадастру у 2020 році на території області заплановано провести державну інвентаризацію земель загальною площею 33 500 га (1567,5430 га земель сільськогосподарського призначення державної власності та 31932,4570 га землі інших категорій). Відповідні роботи проводитимуть за рахунок коштів Державного бюджету. Першочергово інвентаризації підлягають землі сільськогосподарського призначення державної власності, які необхідно завершити до серпня 2020 року, а роботи з інвентаризації інших категорій земель потрібно завершити до кінця 2020 року.

Слід зазначити, що на 2020 рік Головному управлінню Держгеокадастру у Закарпатській області за КПКВ 1202620 “Проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру” затверджено кошторис в сумі 5 644 750,00грн на здійснення заходів з проведення державної інвентаризації земель на території Закарпатської області в обсязі 33 500 га. Наразі триває закупівля послуг  з проведення державної інвентаризації земель у Закарпатській області.

У результаті обговореного учасниками наради вирішено співпрацювати і надалі в ході проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення на території Закарпатської області за рахунок коштів Державного бюджету.