Протягом 8 місяців 2020 року до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, для проведення державної експертизи землевпорядної документації, подано 915 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації.

За звітній період Головним управлінням здійснено обов`язкову державну експертизу 830 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації та 10 одиниць добровільної державної експертизи.

Із поданих на державну експертизу землевпорядної документації позитивно оцінено 795 об`єктів експертизи, 45 – повернуто на доопрацювання.

Із загальної кількості підготовлених висновків державної землевпорядної експертизи по видах робіт із землеустрою складають:
– проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 705;
– технічні документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок – 99;
– проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту – 36.

За проведену державну експертизу землевпорядної документації до державного бюджету, упродовж звітного періоду надійшло – 125,26 тисяч гривень.

Прийом документації для проведення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації, а також видача підготовлених висновків проводиться через центр надання адміністративних послуг.

Добровільна державна експертиза проводиться за ініціативою замовника або розробника об’єкта експертизи щодо об’єктів, які не підлягають обов’язковій державній експертизі. Прийом документації для проведення добровільної державної експертизи землевпорядної документації, а також видача підготовлених висновків проводиться через Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області.

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об’єктів експертизи.