Упродовж 9 місяців 2020 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області здійснили 940 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами  перевірок яких виявили 971 порушення земельного законодавства. На усунення виявлених порушень видано 380 приписів, складено 313 протоколів про адміністративне правопорушення та накладено стягнень на суму 51 905 гривень, з яких у добровільному порядку сплачено 248 стягнень на суму 48 110 гривень.

Матеріали перевірок по 160 справах передано до органів прокуратури та інших правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.

Направлено 113 клопотань до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади  про приведення прийнятих рішень (розпоряджень) до вимог земельного законодавства.

За цей період інспектори Держгеокадастру Закарпаття нарахували 1,6 млн грн шкоди, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. З цієї суми у добровільному порядку порушниками сплачено 774 934 тисячі гривень.

Крім того, на постійному контролі знаходиться нарахування та сплата втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Так, за звітний період, державними інспекторами виявлено несплату втрат лісогосподарського виробництва на зальну суму 2,09 млн гривень та збитки (землі державної власності лісогосподарського призначення (ліси) у сумі 8,2 млн гривень.

За вказаний період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 364 звернення  від юридичних та фізичних осіб і 245 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.