Протягом І кварталу 2021 року державні інспектори Управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області провели 315 перевірок з дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 12,1295 тис гектарів. За результатами проведених перевірок виявлено 283 порушення вимог земельного законодавства на загальній площі 11,48041 тис. гектарів. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 66 протоколів про адміністративне правопорушення та видали 84 приписи про їх усунення. До адміністративної відповідальності притягнуто 62 особи та накладено стягнень на суму 11 390 гривень, з них у добровільному порядку порушниками сплачено 52 стягнення у сумі 9 520 гривень. Матеріали перевірок по 30 справах передано до органів прокуратури та інших правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.

Крім того, державні інспектори Держгеокадастру Закарпаття нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу в розмірі 340 714 гривень. Протягом звітного періоду у добровільному порядку порушники сплатили до місцевих бюджетів області – 127 241 гривень. До органів прокуратури та правоохоронних органів направлено матеріали щодо шкоди на загальну суму 98 795 грн (4 розрахунки).

Разом з тим направлено 70 клопотань до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади  про приведення прийнятих рішень (розпоряджень) до вимог земельного законодавства.

За звітній період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 112 звернень від юридичних та фізичних осіб і 62 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

Довідково:

Заходи державного контролю за використанням та охороною земель проведено на підставі погоджених та затверджених Планів роботи на 2021 рік, Річного плану Держгеокадастру та позапланових перевірок, за зверненнями правоохоронних органів та звернень громадян, юридичних осіб.