Упродовж 8 місяців 2020 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області здійснили 807 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами  перевірок яких виявили 861 порушення земельного законодавства. На усунення виявлених порушень видано 329 приписів, складено 270 протоколів про адміністративне правопорушення та накладено стягнень на суму 51 510 гривень, з яких у добровільному порядку сплачено 213 стягнень на суму 42 245 гривень.

Також за цей період інспектори Держгеокадастру Закарпаття нарахували 1,2 млн грн шкоди, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. З цієї суми у добровільному порядку порушниками сплачено 603 тисячі гривень.

Крім того, на постійному контролі знаходиться нарахування та сплата втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Так, за звітний період, державними інспекторами Закарпатської області виявлено несплату втрат лісогосподарського виробництва на зальну суму 2,09 млн гривень та збитки (землі державної власності лісогосподарського призначення (ліси) у сумі 8,2 млн гривень.

За вказаний період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 327 звернень  від юридичних та фізичних осіб і 208 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.