Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області повідомляє, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР). Проєкт реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проєкту Світового Банку й ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”, а також Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

На території Закарпатської області другий етап пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» (далі – пілотне впровадження ДАР) стартує 16 вересня 2020 року і триватиме до 14 жовтня.

ДАР – це автоматизована електронна система, доступна для усіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР отримають можливість подавати онлайн заявки на участь в державних і регіональних програмах державної підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгоспвиробників.

Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у ДАР залучаються об’єднані територіальні громади (ОТГ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проєкт охопить 53 ОТГ у всіх областях України. Від Закарпаття – це Тячівська (Тячівський р-н) та Полянська (Свалявський р-н) об’єднані територіальні громади.

На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет. В цілому ж зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-який український фермер. У ході реалізації другого етапу пілотного впровадження ДАР особлива увага приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області направило листи ОТГ із рекомендаціями щодо надання всебічної підтримки під час впровадження пілотного проєкту ДАР та поінформувати аграріїв на території районів про можливість реєстрації в ДАР і про пілотне запровадження зокрема.

З метою сприяння виправленню помилок у Державному земельному кадастрі визначено координатором заступника начальника управління – начальника відділу інформаційного забезпечення державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Ірину Рак (контактний телефон:  (0312) 61-59-22).

Запуск аграрного реєстру спростить життя фермерів України, оскільки сільгоспвиробники зможуть виправляти дані про себе, із тим щоб не втратити існуючих можливостей та мати змогу претендувати на нові програми підтримки. Отже, це дасть можливість спростити взаємну взаємодію аграріїв із урядовими інституціями, унеможливить необхідність подорожувати за отриманням державних сервісів та послуг, дасть змогу протягом будь-якого часу перевірити наявну інформацію. Електронна система також є більш прозорою та зменшує ризики помилок або втрати документів. Як наслідок, аграрний реєстр стане важливим інструментом стимулювання зростання продуктивності і доходів аграріїв.

Довідково:

Державний аграрний реєстр  – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною. За допомогою Аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua

Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using

Перелік ОТГ, які беруть участь у другому пілотному впровадженні ДАР опублікований на веб-сайті Державного аграрного реєстру в розділі Публічна інформація.