За II квартал 2017 року до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області надійшло 2218 звернень від громадян щодо вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин. Головним управлінням розглянуто і надано роз’яснень по суті на 289 звернень, вирішено позитивно – 814 звернень та 1115 – знаходяться у стадії розгляду. Порівняно з II кварталом 2016 року кількість звернень громадян збільшилось на 9%.

До спеціалістів районних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області надійшло 3795 звернень від громадян щодо вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин, з яких розглянуто та надано роз’яснення по суті – 1244 звернень,  вирішено позитивно – 2249 звернень та 302 – знаходиться у стадії розгляду. Порівняно з II кварталом 2016 року кількість звернень громадян зменшилась на 2 %.

Керівництво Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області за II квартал 2017 року на особистому прийомі розглянуло 50 звернень від фізичних осіб стосовно вирішення в правовому полі проблемних питань у сфері земельних відносин.

Проведений аналіз свідчить, що основними причинами звернень громадян до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області з питань земельних відносин є:

передача у власність та виділення земельних ділянок;

земельні спори;

скарги на дії посадових осіб;

роз’яснення земельного законодавства.

Додатково:

Відповідно до статті 1 Закону України „Про звернення громадян”, Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ і державної безпеки, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України мають право подавати звернення, які не стосуються їх службової діяльності.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.