Представники Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області взяли участь у заходах з обговорення основних положень відкриття ринку землі та впливу реформи на економічні та соціальні показники, розвиток аграрного сектору в цілому.

Заходи відбулися з ініціативи ВГО «Національна асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України» з метою поглиблення поінформованості громадян, представників органів державної та виконавчої влади на місцях.

Земельна реформа, і зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, як її основна складова залишається однією з найгарячіших тем для обговорення в українському суспільстві.

Питання земельної реформи є перезрілим та більше не може відкладатись, оскільки кожне подовження дії мораторію посилює проблеми на селі та ускладнює можливість змін.

Мета реформи – створити можливості для покращення добробуту селян.

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення надасть  імпульс для розвитку сільських територій.

На сьогодні питання збереження чи відміни мораторію на продаж земель сільгосппризначення є неактуальним. Воно трансформувалось в дискусію –  в якому форматі  має бути запроваджений ринок землі в Україні.

Про це йшлося під час обговорення.