Упродовж 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатскій області здійснили 869 заходів державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. У результаті проведеного контролю виявлено 415 порушень земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 206 осіб та накладено адміністративних стягнень на суму 41 582 гривні, з яких добровільно  сплачено 193 стягнення на суму 39 372 гривні. Видано 226 приписів на усунення виявлених порушень земельного законодавства та складено 208 протоколів.

Розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу у Закарпатській області становить 1 561 802,49  гривень, з яких на сьогодні порушники сплатили у добровільному порядку 703 614,69 гривень. Відповідно до порушень суму нарахувань здійснено згідно Методики затвердженої Постановою КМУ від 25.07.07 № 963 із змінами.

Окрім того, видано 1 дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) та 6 відмов у видачі дозволів.

За цей період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 745 звернень від юридичних та фізичних осіб, органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

Довідково:

Заходи державного контролю за використанням та охороною земель проведено на підставі погоджених та затверджених Планів роботи  на              I – IV квартали 2018 року та позапланових перевірок, за зверненнями правоохоронних органів та звернень громадян, юридичних осіб.