Сьогодні, 30 січня, в Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулась виробнича нарада під головуванням в.о. начальника Головного управління Богдана Хранюка. Участь у нараді взяли керівники районних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та керівники структурних підрозділів апарату Головного управління.

У ході наради начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Віталій Бомбушкар доповів про організацію робіт з інвентаризації земель державної власності. Зокрема, повідомив, що з метою наповнення Державного земельного кадастру у 2020 році на території області заплановано провести державну інвентаризацію земель загальною площею 33 500 тис. га (1567,5430 га земель сільськогосподарського призначення державної власності та 31932,4570 га землі інших категорій). Відповідні роботи проводитимуть за рахунок коштів Державного бюджету. Першочергово інвентаризації підлягають землі сільськогосподарського призначення державної власності, які необхідно завершити до липня 2020 року, а щодо роботи з інвентаризації площ інших категорій земель, то їх потрібно завершити до кінця 2020 року.

Окрім того, Віталій Омелянович інформував про надходження, облік, зберігання та надання користувачам інформації що міститься в документації із землеустрою, яка включена  і належить до Державного фонду документації із землеустрою. Зазначив, що у Державному фонді документації із землеустрою знаходиться 272 тисячі одиниць документації, з яких, упродовж 2019 року відскановано 34 000 одиниць. До березня 2020 року результат сканування має бути внесений до автоматизованої системи управління документами ДОК ПРОФ 3.

Про заходи стосовно розроблення проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру інформувала начальник управління Державного земельного кадастру Головного управління Ганна Рогульська. За її словами, зі встановлення меж населених пунктів Закарпатська область виконала план. На сьогодні до ДЗК внесено відомості про межі 197 населених пунктів (33 %). У 2020 році заплановано внести до ДЗК відомості про межі населених пунктів до 60% від загальної кількості. Отже, роботи зі встановлення меж на території Закарпатської області тривають.

Під час наради начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Ольга Суфеляк доповіла про організацію проведення робіт з нормативної грошової оцінки (далі НГО) земель населених пунктів на території Закарпатської області. Зазначила, що кожного кварталу надсилаються листи до сільських, селищних і міських рад про необхідність поновлення НГО населених пунктів, про вжиття вичерпних заходів щодо фінансування робіт із землеустрою та оцінки земель для внесення відомостей про межі та нормативну грошову оцінку земель населених пунктів до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Звернула увагу на те, що на 2019-2020 оціночний рік в області необхідно виконати НГО земель 313 населених пунктів, з них межі 73 населених пунктів внесені до ДЗК. На сьогодні виконано роботи з проведення НГО 51 населеного пункту та відомості про нормативно грошову оцінку земель 2 населених пунктів внесено до ДЗК.

У ході наради Ольга Мирославівна також інформувала про здійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю надходження коштів від продажу землі. Так, відзначила, що у деяких районах та містах області виявлені факти не сплати вартості на земельну ділянку при закінченні терміну розстрочення платежів. Рекомендувала перевіряти правильність сплати коштів платниками, вживати дієвих заходів щодо усунення виявлених фактів, сприяти сплаті коштів на відповідні рахунки та зобов`язала керівників районних структурних підрозділів надати пояснення по кожному платнику.

Під час наради начальник відділу державної експертизи Головного управління Ірина Цогла повідомила про дотримання норм земельного законодавства під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Окрім того, довела до відома присутнім виконання доручення Закарпатської облдержадміністрації щодо забезпечення у 2020 році прав та свобод громадян, які переселилися з тимчасово окупованих території АР Крим на материкову частину та перебувають на території Закарпатської області. У ході розгляду даного питання було доручено районним структурним підрозділам Головного управління надіслати листи до сільських рад для отримання відповідної інформації.

Начальник відділу контролю за використанням та охороною земель у Великоберизнянському, Ужгородському, Перечинському районах та м. Ужгороді Неля Дякун інформувала про стан заборгованості втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, про порушення вимог земельного законодавства та вжиття відповідних заходів. Зазначила, що державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області протягом 2019 рік виявлено 40 випадків несплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у двомісячний термін на суму 1 404 827,55 гривень. У тому числі перевірено і правомірність їх нарахування. За результатами  перевірок направлено 30 клопотань до органів місцевого самоврядування щодо приведення прийнятих рішень у відповідність до вимог земельного законодавства та сплати втрат сільськогосподарського виробництва. Разом з тим, видано 4 приписи, складено 2 протоколи та винесено 2 постанови на суму 680,00 грн, які сплачено в добровільному порядку.
Відзначила, що за результатами вжитих реагування сплачено 24 нарахування втрат на загальну суму 1139799,44 гривень.

Про результати проведеної роботи  керівниками районних структурних підрозділів щодо визначення завдань і ключових показників  результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорії “Б” або “В” на 2020 рік ознайомила начальник  управління персоналом Оксана Курта.

Після обговорення порядку денного, в.о. начальник Головного управління Богдан Хранюк наголосив на якісному виконанні завдань та наданні послуг для подальшої злагодженої і ефективної  роботи.