Сьогодні, 06 червня, в Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулось урочисте підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Іршавській, Полянській, Перечинській, Баранинській, Вільховецькій та Тячівській об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Документи, які містять  інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі прав на ці землі.

За ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана 31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад ОТГ. Землевпорядна служба краю активно підтримує позицію уряду щодо проведення децентралізації земельних відносин та забезпечує передачу земель із державної у комунальну власність ОТГ, – зазначила начальник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлана Мельничук. – Для організації ефективної співпраці з усіма об’єднаними територіальними громадами у лютому цього року підписано Меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад між Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області та об’єднаними територіальними громадами регіону. Метою цього Меморандуму було визначення основних вимог та підходів, що застосовувалися при здійсненні заходів щодо передачі у комунальну власність ОТГ земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Загалом на Закарпатті з початку року у нових бюджетних умовах працює 6 ОТГ, які отримають у комунальну власність 416 земельних ділянок площею близько 1 300 га.

Довідково:

Для висвітлення стану речей у цій сфері створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua), для одержання оперативних консультацій із цього питання працює гаряча лінія — 0 800 502 528.