Протягом 2024 року з врахуванням пункту 31 Перехідних положень Земельного кодексу України до місцевих бюджетів різних рівнів надійшли кошти у сумі 921,951 тис. гривень в порядку погашення заборгованості за попередні роки.

На проведення земельної реформи та заходів з охорони земель, а також на заходи, передбачені пунктом 22⁸ Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу, використано 7705,391 тис. гривень, зокрема:

  • на проведення нормативної грошової оцінки земель – 93,000 тис. грн.;
  • на проведення інвентаризації земель – 630,686 тис. грн.;
  • на інші заходи – 6981,705 тис. гривень.

За інформацією Департаменту фінансів, на спеціальних рахунках сільських, селищних, міських, районних рад  області залишок коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, становить 6569,891 тис. гривень, в тому числі:

  • на рахунку обласної ради – 230,488 тис. гривень;
  • на рахунках міст обласного підпорядкування – 1505,412 тис. гривень;
  • на рахунках місцевих рад – 0,002 тис. гривень;
  • на рахунках районних рад – 4833,989 тис. гривень.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із лісогосподарським виробництвом, а також внаслідок використання для будівництва, розміщення і експлуатації об’єктів нафтогазовидобування, облаштування родовища та надрокористування для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, корисних копалин з подальшим видобуванням корисних копалин (промислової розробки родовищ) загальнодержавного та місцевого значення та (або) видобування корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення та для будівництва і розміщення споруд/об’єктів, пов’язаних із зазначеним видом діяльності.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, використовуються для проведення нормативної грошової оцінки земель, проведення інвентаризації земель, розроблення робочих проектів землеустрою та виконання заходів, передбачених такими проектами, розроблення та реалізації регіональних програм використання та охорони земель, а також для освоєння земель з метою лісорозведення, у тому числі для лісовпорядкування, для викупу самозалісених ділянок приватної форми власності з метою ведення лісового господарства. Використання зазначених коштів на інші цілі забороняється.