22 серпня, в залі засідань Воловецької РДА, начальник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлана Мельничук взяла участь у зустрічі з питань будівництва сучасної вітрової електростанції в Закарпатській області.

Захід відбувся за участі голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука, представників турецької компанії GURIS, ТОВ «Атлас Воловець Енерджи», керівників Воловецького та Свалявського районів. Також в зустрічі взяли участь  директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти, голови селищних та сільських рад Воловецького та Свалявського районів.

У ході зустрічі представники турецької компанії GURIS та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» інформували присутніх про досвід будівництва  вітрових електростанцій, зокрема про проблеми, які виникли під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво ВЕС на полонинах Боржавського хребта у Воловецькому та Свалявському районах. Разом з тим, підкреслили  переваги відновлювальної енергетики для економіки та енергонезалежності  України.

Керівництво Воловецького та Свалявського районів  довели до присутніх значення цього об’єкта для розвитку районів і висловили надію, що реалізація цього проекту значною мірою прискорить позитивні зрушення як в економічній, так і в соціальній сферах районів.

Голова Закарпатської ОДА звернув увагу на те, що є ряд напрацьованих проектів, які потребують негайного вирішення питання щодо їх реалізації як облдержадміністрацією, так і владою на місцях, з врахуванням інтересів місцевих громад та широкого кола громадськості. Також висловив підтримку керівництва ОДА щодо залучення інвестицій у гірські райони Закарпаття.

Підводячи підсумки зустрічі, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітіаручк  звернув увагу присутніх на те, що на цей час в Україні як і у всьому світі проводитися запекла боротьба за інвестиції  і основним завданням, як окремих регіонів України, так і держави в цілому, довести свою інвестиційну привабливість. Негативний досвід будь-якого інвестора в Україні призводить до створення негативного інвестиційного іміджу нашої держави. Як правило, така інформація дуже швидко поширюється серед інвесторів.  Отже, потрібно  всім спільно прикласти максимальних зусиль для того, щоб цей проект був реалізований, але при цьому необхідно враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін. Рекомендував представникам ТОВ «Атлас Воловець Енерджи»  налагодити більш ефективну комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування, посилити інформаційну діяльність серед населення, громадських організацій, опонентів, що виступають проти спорудження ВЕС, з метою інформування про вжиті заходи, які спрямовані на усунення недоліків, на які вказує громадськість та експертне середовище.

Для більш чіткого розуміння ситуації, учасники зустрічі здійснили виїзд на хребет полонини Боржава.