Для підвищення ефективності використання земельних ресурсів та встановлення обґрунтованих платежів за землю, першочерговим завданням для органів місцевого самоврядування є проведення (оновлення) нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах територій територіальних громад.
Так, враховуючи вимоги статті 18 Закону України “Про оцінку земель” щодо періодичності проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок (не рідше ніж 5 – 7 років) у 2023 році оновлення нормативної грошової оцінки земель потребують 287 населених пунктів Закарпатської області.
Станом на червень поточного року оновлено нормативну грошову оцінку земель 35 населених пунктів області загальною площею 18,913 тис га на суму 1639,05 тис гривень. Також, укладено договорів на складання технічної документації з нормативної грошової оцінки земель 47 населених пунктів на суму 2095,36 тис грн, у тому числі за рахунок коштів, які надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 1137,12 тис гривень.
Слід зазначити, що Головним управлінням щоквартально направляються листи до органів місцевого самоврядування щодо прийняття рішень про проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, необхідності виділення коштів місцевих бюджетів на проведення робіт із оцінки земель, укладення договорів на складання технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Довідково: Головним управлінням розроблено Регіональну програму розвитку земельних відносин Закарпатської області на 2022 – 2023 роки, схвалену розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 21.12.2021 № 1050 “Про Регіональну програму розвитку земельних відносин Закарпатської області на 2022 – 2023 роки” та затверджену рішенням п’ятої сесії VIII скликання Закарпатської обласної ради від 23.12.2021 № 513. Одним із основних завдань зазначеної програми є проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах територіальних громад на Закарпатті.