З початку 2017 року експертами органів Держгеокадастру у Закарпатській області прийнято до опрацювання з інших областей 2950 проектів землеустрою. Станом на 22.06.2017 експертами опрацьовано 2822 проекти.

Із загальної кількості проектів що надійшли 1841 розглянуто позитивно, 981 вімовлено та 128 проектів знаходятся на розгляді.

Спеціалістами районних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області направлено на погодження до інших областей 3944 проекти землеустрою, з них опрацьовано 3769 проектів, з яких 2546 позитивно, 1223 відмовлено та 175 знаходятся на розгляді.

Всього на Закарпатті працюють 14 кваліфікованих експертів, що відповідають критеріям, установленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».

Довідково:

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.