12 жовтня 2021 року в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Мирослав Васьків взяв участь у брифінгу «100 днів земельної реформи: сталий розвиток», що відбувся у Закарпатській облдержадміністрації.

Захід відбувся за участю заступника директора департаменту АПК Закарпатської ОДА Віктора Терелі, та приватного нотаріуса Мукачівського районного нотаріального округу Віти Ціцей.

У ході брифінгу в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Мирослав Васьків інформував про етапи та результати основних змін земельної реформи. Зокрема повідомив, що громади отримали земельні ділянки державної форми власності, які були за межами населених пунктів, і тепер можуть розпоряджатися ними. Ще один етап – обіг земель сільськогосподарського призначення. Власники земельних часток, паїв стали повноцінними власниками і можуть вільно розпоряджатися своїми землями.

«В Україні вже успішно функціонує платформа відкритих земельних торгів через систему Prozzoro. Відповідно до статистичних даних Мінагрополітики станом на сьогодні зареєстровано майже 500 договорів щодо продажу земель» – підкреслив Мирослав Васьків. Разом з тим наголосив, що в  області систематично проводять круглі столи, наради з головами територіальних громад, землевпорядниками, нотаріусами з метою роз’яснення нового законодавства, адже земельна реформа – важливий інструмент для розвитку та появи нових можливостей для землевласників, фермерів і громад.

Ці позитивні зміни у земельній реформі відкривають можливості для зростання економіки усієї держави та сприяють наповненню бюджетів територіальних громад, адже всі доходи від користування земельними ділянками на території громад надходитимуть до місцевих бюджетів.