20 січня 2022 року під головуванням начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлани Бокши відбулася нарада за участю першого заступника начальника Головного управління Василя Поповича та керівників структурних підрозділів та відділів управління надання адміністративних послуг Головного управління.

На нараді розглянуто низку важливих питань. Зокрема, мова йшла про проведення у 2022 році інвентаризації земель сільськогосподарського призначення  державної власності, видачу витягів з НГО земельних ділянок, організацію  виконання наказу   Держгеокадастру   від 30.12.2021  №  610 “Про   введення в дію рішень колегії Держгеокадастру від 23.12.2021” та ведення фонду документації із землеустрою та вивчення можливості зменшення площі приміщення, в якому розміщується фонд.

Під час наради начальник Головного управління Світлана Бокша повідомила, що у 2022 році на території області планується проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності за кошти державного бюджету.

Щодо видачі витягів з НГО земельних ділянок, то Світлана Іванівна наголосила на забезпечення своєчасної їх підготовки та видачі, а також акцентувала увагу на необхідності комунікації працівників та керівників відділів управління надання адміністративних послуг з метою уникнення скарг громадян.  Разом з тим, звернула увагу на активізацію роботи з об’єднаними територіальними громадами щодо проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів громади, та забезпечення дотримання термінів з розгляду заяв про надання витягів з НГО земельних ділянок та видачі відповідних витягів.

Перший заступник начальника Головного управління Василь Попович у ході наради довів до відома присутніх наказ Держгеокадастру   від 30.12.2021  №  610 “Про   введення в дію рішень колегії Держгеокадастру від 23.12.2021”. Наголосив на обов’язковість виконання його вимог у визначені терміни.  Також особливу увагу звернув на проведення роз’яснювальної роботи з державними кадастровими реєстраторами щодо зменшення кількості відмов під час державної реєстрації земельних ділянок та забезпечення належного контролю за дотриманням вимог законодавства при виконанні сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень  державних кадастрових реєстраторів з моменту набрання чинності  постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими  інженерами-землевпорядниками та внесення змін до Порядку проведення стажування у сфері земельних відносин”.

Окрім того, доповідач зазначив, що у зв’язку зі зменшенням Головному управлінню кошторисних призначень на утримання орендованого майна та скороченням у 2022 році штатної чисельності працівників є необхідність оптимізації площ орендованих приміщень, в тому числі архівів (приміщень, де розміщуються фонди документацій із землеустрою).

Після обговорення  і опрацювання всіх питань порядку денного  керівництвом Головного управління надано відповідні доручення для подальшої злагодженої і ефективної  роботи.