Сьогодні, 12 лютого, в Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулась виробнича нарада під головуванням в.о. начальника Головного управління Віталія Бомбушкаря. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Головного управління та розробники документації із землеустрою.

У ході наради було обговорено низку важливих питань. Зокрема, мова йшла про організацію проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, про алгоритм застосування коефіцієнтів локальних факторів, а також щодо проектів рішень органів місцевого самоврядування про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Також було розглянуто питання про розроблення проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Разом з тим, було наголошено на необхідності забезпечення належної якості виконання робіт із складання документації із землеустрою, а також дотриманні державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою. Обговорено найбільш поширені помилки при розробці проектів та як їх уникнути.

Під час заходу увагу присутніх звернуто на виконання завдання Держгеокадастру України щодо посилення державного контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення, за відсутності реєстрації права на земельні ділянки, з метою надходження коштів до бюджетів ОТГ та сільських, селищних рад. Відповідно необхідне залучення спеціалістів державних підприємств ЗРФ «Центр ДЗК», «Закарпатгеодезцентр» та «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»  для проведення обмірів земельних ділянок зокрема у вирішенні спірних питань.

В процесі обговорення питань порядку денного фахівцями Головного управління були надані відповіді та роз’яснення на конкретні запитання, які були висловлені  представниками суб’єктів господарювання у сфері землеустрою.