18 листопада 2019 року перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Василь Якубець прийняв участь у програмі “Тема дня”  на телеканалі “UA:Закарпаття”.

У прямому ефірі мова йшла про ухвалений у першому читанні законопроект щодо ринку землі в Україні. Зокрема, Василь Юрійович Якубець розповів, що зміниться для закарпатців  із запровадженням ринку землі, та хто зможе набувати права власності на землю відповідно до законопроекту. Окрім того, під час прямого ефіру, розповів  про оренду землі сільськогосподарського призначення державної власності та акцентував увагу на необхідності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними  правовстановлюючими документами. Рекомендував власникам земельних ділянок, які мають державний акт на землю «старого» зразку подбати про присвоєння кадастрового номера, адже внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою, а також дуже доречне в переддень відкриття ринку земель. Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Перегляд можливий за посиланням 

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.