Відповідно до статті 19 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність», Державний картографо-геодезичний фонд України  формується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Міністерством оборони України та іншими органами виконавчої влади за матеріалами виконаних топографо-геодезичних та картографічних робіт.

Юридичні та фізичні особи зобов’язані безоплатно передавати у Державний картографо-геодезичний фонд України один екземпляр копій створених ними геодезичних, топографічних, картографічних, гідрографічних, аерозйомочних  матеріалів з додержанням  вимог законодавства про авторське право.

Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 12.12.2016 р. №332 на Державне науково-виробниче підприємство “Картографія” покладено функції з ведення Державного картографо-геодезичного фонду України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 1999 р. № 1344 затверджено Положення про порядок надходження, зберігання, використання та обліку матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України.