Протягом 9 місяців 2020 року до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, для проведення державної експертизи землевпорядної документації, подано 1099 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації.

За звітній період Головним управлінням здійснено обов`язкову державну експертизу 996 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації та 10 одиниць добровільної державної експертизи.

Із поданих на державну експертизу землевпорядної документації позитивно оцінено 932 об`єкти експертизи, 74 – повернуто на доопрацювання.

Із загальної кількості підготовлених висновків державної землевпорядної експертизи по видах робіт із землеустрою складають:

  •  проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 840;
  •  технічні документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок – 126;
  • проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту – 40.

За проведену державну експертизу землевпорядної документації до державного бюджету, упродовж звітного періоду надійшло – 145,85 тисяч гривень.

Прийом документації для проведення обов`язкової та добровільної державної експертизи землевпорядної документації, а також видача підготовлених висновків проводиться через центр надання адміністративних послуг.

Добровільна державна експертиза проводиться за ініціативою замовника або розробника об’єкта експертизи щодо об’єктів, які не підлягають обов’язковій державній експертизі.

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об’єктів експертизи.