9 листопада 2016 року Держгеокадастр та Картографічна служба Королівства Норвегія (Statens Kartverk) підписали низку угод про співпрацю у сфері геодезії, картографії, кадастру та земельних відносин. Зокрема, сторони уклали угоду в якій зафіксували основні заходи для реалізації Проекту «Інструменти для сталого управління земельними ресурсами в Україні». Від української сторони угоду підписала перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець, від норвезької – директор з міжнародних сервісів Statens Kartverk  Хельге Онсруд.

У рамках Проекту передбачається створення Української державної постійно діючої мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПМ ГНСС) як сегменту Державної геодезичної мережі. Метою Проекту є, зокрема, покращення якості геодезичних вимірювань в Україні та подальша інтеграція України у Європейську геодезичну мережу.

Створення загальнонаціонального сервісу з точного визначення координат із використанням супутникових технологій матиме позитивний вплив на забезпечення безпеки власності, планування сталого землекористування та на управління земельними ресурсами в цілому. Це також є важливою частиною розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних.

Проект буде реалізовуватися на кошти надані Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.

image_1

 

image_2