Впродовж 2020 року державні інспектори Управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області провели 1 251 перевірку дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 11734,4 га. Під час проведених заходів виявлено 1 164 порушення вимог земельного законодавства на землях загальною площею 458,55 гектарів.

За результатами проведених перевірок та з метою усунення виявлених порушень фахівці склали 414 протоколів про адміністративне правопорушення, вручили 491 припис про усунення порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 412 осіб та накладено стягнень на суму 74 375 гривень, з них у добровільному порядку порушниками сплачено 377 стягнень на суму 67 660 гривень.

Матеріали перевірок по 191 справі передано до органів прокуратури та інших правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.

Крім того, державні інспектори Держгеокадастру Закарпаття нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу в розмірі 2 037 783 гривень. Протягом звітного року у добровільному порядку порушники сплатили до місцевих бюджетів області – 1 001 567,41 гривень.

Разом з тим направлено 132 клопотання до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади  про приведення прийнятих рішень (розпоряджень) до вимог земельного законодавства,  сплати втрат сільськогосподарського виробництва та про припинення права користування земельними ділянками у зв’язку із використанням її не за цільовим призначенням.

Слід зазначити, що на постійному контролі знаходиться нарахування та сплата втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Так, у 2020 році, державними інспекторами виявлено несплату втрат лісогосподарського виробництва на суму 1 859 460,33 гривень у встановлений законодавством термін та збитків у сумі 8 207 275,85 гривень.

Окрім того, видано 2 дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) та 1 відмову у видачі дозволу.

За звітній період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 516 звернень від юридичних та фізичних осіб і 321 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

Довідково:

Заходи державного контролю за використанням та охороною земель проведено на підставі погоджених та затверджених Планів роботи на 2020 рік та позапланових перевірок, за зверненнями правоохоронних органів та звернень громадян, юридичних осіб.