За вісім місяців 2018 року до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, для проведення державної експертизи землевпорядної документації, подано 418 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації.

За звітній період фахівцями Головного управління здійснено експертизу 360 одиниць землевпорядної та землеоціночної документації, з яких 349 одиниць обов’язкової державної експертизи, а 11 – добровільної.

Із загальної кількості перевіреної проектної документації підготовлено висновків з оцінкою:

«позитивно» – 235 (65%);

«повернуто на доопрацювання» – 125 (35%);

Із загальної кількості підготовлених висновків державної землевпорядної експертизи по видах робіт із землеустрою складають:

– проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 266 (74%);

– технічні документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок – 80 (22%);

– проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту – 14 (4%).

Довідково: Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об’єктів експертизи.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру