З початку 2017 року експертами органів Держгеокадастру у Закарпатській області прийнято до опрацювання з інших областей 6582 проекти землеустрою. Станом на сьогодні  експертами опрацьовано 6527 проектів.

Із загальної кількості проектів що надійшли 4942 розглянуто позитивно, 1585 відмовлено та 55 проектів знаходятся на розгляді.

Найбільше проектів землеустрою опрацювали експерти у Міжгірському  (1095) та Свалявському (1044) районах, а також у Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області – 226 проектів.

Спеціалістами районних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області направлено на погодження до інших областей 8725 проектів землеустрою, з них опрацьовано 8554 проекти, з яких 6085 позитивно, 2469 відмовлено та  171 знаходятся на розгляді.

Всього на Закарпатті працюють 15 кваліфікованих експертів, що відповідають критеріям, установленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».

Довідково:

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.