Кабінет Міністрів України своєю постановою від 12 вересня 2018 року № 727 затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері землеустрою.

Також визначено періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру.

До основних таких критеріїв належать: додержання вимог законодавства у сфері землеустрою і вид документації із землеустрою та вид технічної документації з оцінки земель і розроблення документації із землеустрою.

Держгеокадастр перевіряє суб’єктів господарювання господарської діяльності у сфері землеустрою з високим ступенем ризику – не частіше одного разу на два роки; із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки і з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п’ять років.

У разі коли за результатами планових та позапланових перевірок протягом останніх 6 років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх 10 років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері землеустрою, наступна перевірка здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Джерело: Українське право