Сьогодні, Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області спільно з Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області проведено семінар для працівників юридичних служб на тему: “Зміни в земельному законодавстві України”.

Дане семінарське заняття організоване для підвищення кваліфікації працівників юридичних служб, а також з метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Це перше  заняття з теми: „Зміни в земельному законодавстві України” постійно діючого семінару для працівників юридичних служб територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, державних підприємств, установ, організацій, який проводиться Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області на тему: „Правові та практичні аспекти застосування чинного законодавства України”.
У семінарі взяли участь понад 40 працівників, відповідальних за організацію правової роботи в територіальних органах міністерств, інших центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях, на державних підприємствах, в установах, організаціях. 

Перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Якубець Василь Юрійович ознайомив присутніх із децентралізацією влади у сфері земельних відносин, та зауважив що перезавантаження системи земельних відносин в Україні відбувається відповідно до вимог Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 року № 333.

Для реалізації визначених Концепцією завдань, забезпечення повсюдності місцевого самоврядування, необхідно розширити повноваження органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, передати органам місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад повноваження з розпорядження землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.

Важливим кроком до децентралізації повноважень стало схвалення  31 січня 2018 року  Кабінетом Міністрів України розпорядження  № 60-р „Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад”.

Станом на сьогодні майже всі об’єднані територіальні громади Закарпатської області подали клопотання до  Головного управління Держгеокадстру щодо інвентаризації земель в межах ОТГ та Головним управлінням відповідно прийнято накази про надання дозволу на проведення інвентаризації земель.

Згідно із  затвердженим планом-графіком, передачу земель об’єднаним територіальним громадам на території Закарпатської області планується завершити у травні нинішнього року.

До того, як ділянки будуть передані ОТГ розпорядження  ними Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області здійснює виключно за погодженням з відповідною об’єднаною територіальною громадою.

Заступник начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель-начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Завадяк Ліонела Михайлівна розповіла учасникам семінару про здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства.

Начальник відділу представництва в судах та інших органах юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Сатмарі Наталія Михайлівна ознайомила присутніх з судовою практикою щодо вирішення земельних спорів.

Порядок державної реєстрації прав на земельні ділянки висвітлила завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції Любов Шарко.
На всі запитання, які виникли під час семінару, його учасники отримали вичерпні відповіді доповідачів.
Начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції Валентина Хаща проінформувала учасників семінару про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та закликала всіх активно залучатися до його реалізації.
В нагоді стали буклети з питань оформлення договорів оренди землі та інших актуальних питань захисту прав громадян.