05.10.2017 перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Якубець Василь Юрійович взяв участь у зустрічі експертів з питань земельних відносин та сільського розвитку з мешканцями Перечинського району на тему: „Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій? Міфи та реальність”, яка відбулася в приміщенні Перечинського районного центру зайнятості.

Тема ринку землі знову набуває актуальності і привертає підвищену увагу з боку українського суспільства. Це зумовлюється не стільки зовнішніми, скільки внутрішніми факторами. Вітчизняні експерти підкреслюють, що потреба реформування ринку земель сільськогосподарського призначення має життєво важливе значення для подальшого розвитку АПК та національної економіки в цілому.

Під час виступу Якубець Василь Юрійович перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатської області зазначив, що фактично ринок землі в Україні існує вже не один рік. Тож головне завдання держави – легалізувати цей процес, що забезпечить реалізацію прав громадян. Вже зараз оренда сільськогосподарських земель, яка проводиться через аукціони Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області дає значні надходження до місцевих бюджетів. Ринок землі має бути інструментом розвитку сільського господарства, сільських територій. Адже без ринку землі економіка не розвивається.

За словами Шурковської Людмили Михайлівни – експерта з питань розвитку сільських територій, ми живемо в час зміни і щоб бути успішними потрібно змінювати ситуацію на краще, використовуючи всі ресурси швидкими темпами. Щоб покращити добробут сільського  населення потрібно найкраще використати земельні пайові землі, які зараз через продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, обмежено використовуються орендарями.