Сьогодні, 3 жовтня, під керівництвом начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлани Мельничук відбулася виробнича нарада з державними кадастровими реєстраторами Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області.

Під час наради, начальник управління державного земельного кадастру Головного управління, Ганна Рогульська інформувала про здійснений моніторинг з ведення Державного земельного кадастру державними кадастровими реєстраторами районних відділів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області. Зокрема, повідомила, що упродовж 2018 року державні кадастрові реєстратори, відповідно до поданих заяв, зареєстрували 26 068 земельних ділянок, надали 11 558 витягів про земельні ділянки, здійснили 377 викопіювань з кадастрової карти (плану), внесли зміни до Державного земельного кадастру по 1 134 земельних ділянок та внесли відомості до Державного земельного кадастру про землі в межах території 7 адміністративно-територіальних одиниць, зокрема про межі 15 населених пунктів та відомості про нормативну грошову оцінку 17 населених пунктів. Разом з цим відмітила, що на сьогодні в області за допомогою онлайн –сервісу зареєстровано у Державному земельному кадастрі  22 544 земельні ділянки.

Про законодавство України у сфері регулювання діяльності державних кадастрових реєстраторів інформував начальник юридичного управління Головного управління Богдан Хранюк. Зокрема, наголосив присутнім про необхідність керуватися у своїй роботі Конституцією України, відповідними законами України та підзаконними нормативно-правовими актами. Рекомендував ознайомитися з Постановою КМУ від 11.07.2018 № 710 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру».

Окрім того, Богдан Богданович повідомив про необхідність погодження органом містобудування та архітектури проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту, як передбачено ч. 2 статті 186 – 1 Земельного кодексу України.

Про види правопорушень в діяльності державних кадастрових реєстраторів за які передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність доповів в.о. завідувача сектору запобігання та виявлення корупції Головного управління Андрій Штерн. Доповідач надав роз`яснення щодо правопорушень, які можуть вчинятись в ході здійснення державним кадастровим реєстратором службових повноважень і за які посадова особа може нести дисциплінарну, адміністративну і кримінальну відповідальність, а також навів приклади недобросовісного виконання окремими державними кадастровими реєстраторами посадових обов`язків.

Крім того, Андрій Вікторович ознайомив присутніх з переліком корупційних правопорушень, за вчинення яких передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність. За 2018 рік жоден державний кадастровий реєстратор Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області не був притягнутий до відповідальності за вчинення корупційних та/або правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Після обговорення  і опрацювання всіх питань порядку денного,  керівництвом Головного управління надано відповідні доручення для подальшої злагодженої і ефективної  роботи.